Klystýr

Napsal Bc. Jakub Vinš

Naposledy upraveno

Hlavní stránkaPoradna

JAK PROVÁDĚT KLYSTÝR je přesně to, o čem vás chceme informovat v našem článku. Klystýr je nálev sloužící k výplachu tlustého střeva (či tato samotná procedura). Pomáhá očistě tlustého a po nácviku i tenkého střeva, podporuje peristaltiku a vylučování usazených zbytků denaturovaných jídel, které mají na zdraví organismu zhoubný vliv. Zařízení na podávání klystýrů se běžně skládá z několika částí. A používá se následovně: K nádržce se připojí irigační hadice. Na druhý konec hadice se nasadí kohout a na něj koncovka. Kohout se uzavře, nádržka se naplní tekutinou a zavěsí. Po zavedení koncovky do konečníku se kohout otevře a tekutina začne proudit. Pomůcka na provádění klystýrů se jmenuje irigátor a dá se běžně sehnat v prodejnách zdravotnických potřeb.


Obsah článku

Co je to klystýr

Klystýr je postup zavedení tekutiny do konečníku a tlustého střeva přes konečník. Zvyšující se objem kapaliny způsobuje rychlý rozvoj dolního trávicího traktu, což často vede k velmi nepříjemnému nadýmání, křečím, silné peristaltice, pocitům naléhavosti a kompletnímu vyprázdnění spodního střevního traktu. Klystýr je velmi rychlý a účinný, provádí se často u takových onemocnění, jako je zácpa, a je součástí některých alternativních zdravotních terapií.

Proč používat klystýr?

Náš moderní životní styl ničí stále rostoucí zdravotní poruchy, u kterých je diagnóza nejasná. Fyziologická onemocnění jako bolesti zad, poruchy trávení, nadýmání, kyselosti, chronická zácpa, syndrom dráždivého tračníku jsou na denním pořádku. Tyto poruchy jsou spojeny s nedostatečným čištěním tlustého střeva a se špatnou detoxikací organismu. Zkušenosti ukazují, že klystýr nejen značně pomáhá v těchto případech, ale také přispívá k udržování mladistvého vzhledu.

Zdravotní účinky klystýru

Pokud jsou střeva zanesena mnoholetými usazeninami, do krve se dostávají škodliviny, které mohou negativně ovlivnit funkci různých orgánů. Klystýr vrací střevům schopnost zásobovat nás živinami a nastartuje obranyschopnost, zlepší činnost všech orgánů včetně pokožky, přes kterou škodliviny vystupují z těla ven, odstraní zácpu a mnoho dalších potíží.

Věřte tomu nebo ne, klystýr se používá jako hlavní způsob odstranění toxinů z těla, zlepšuje vstřebávání živin z potravy, přetváří tlusté střevo a zlepšuje jeho průchodnost. Díky klystýru dochází k odstranění fekální hmoty, která stagnuje ve střevech. Fekální hmoty jsou pro tělo jedovaté a mohou se vstřebat do tlustého střeva. Zároveň zvyšuje vstřebávání živin z potravin, které konzumujete vyčištěné.

Jak správně provádět klystýr

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si asi 0,5 až 2 litry teplé vody s 1 lžící citronové šťávy, nebo odvar z heřmánku, nalijte tekutinu do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí (aby měla voda spád). Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o jednu ruku. Zcela se uvolněte, dýchejte přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku (ne však bolesti). Můžete také nalévání vody přerušit a pokračovat až ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvíli odpočiňte.

  • Klystýr aplikujte nejlépe ráno do sedmi hodin, nebo večer před spaním.
  • Neočekávejte, že se vám na poprvé podaří přijmout celou dávku. Přijměte ji klidně nadvakrát nebo i natřikrát.
  • Během aplikace klystýru myslete na to, jak vám voda protékající střevy vymývá zbytky jedovatých látek a uzdravuje vás.
  • Asi hodinu po aplikaci nevycházejte z domu. Voda ze střev se vám může vracet i po půl hodině.
  • Čím déle v sobě tekutinu udržíte, tím větší část střeva vyčistíte (ideální doba je 10 minut).
výběr z naší tvorby
pokračování článku

Druhy klystýru

  • Klystýr mýdlovou vodou. Tento klystýr může být efektivnější při vyprazdňování střev u některých lidí. Vždy začínejte klystýr bez mýdla. Pokud chcete experimentovat, vybírejte si mýdla buď na rostlinné bázi, nebo na bázi živočišné. Zvolíte-li mýdlo se speciálními účinky, mohou zde existovat i další léčebné výhody použití mýdlového klystýru.
  • Klystýr s esenciálními oleji. Použití éterických olejů může být účinnější než použití mýdla. Velmi účinné jsou oleje z máty a levandule, protože stimulují a vyživují tlusté střevo.
  • Klystýr z mořské soli. Je důležité, aby bylo střevo živeno elektrolyty, proto do klystýru přidejte jednu lžičku mořské soli na půl litru vody.
výběr z naší tvorby
pokračování článku

Fotografie klystýru

Zde je několik fotografií, na kterých je vidět klystýr.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Klystýr video

Videonávody na to, jak správně provést klystýr doma.

Autor: © Jakub Vinš
Foto:
© Hoyoyo japan

přidejte sem svůj příběh

Odeslání příběhu je možné pouze v plné verzi těchto stránek, do které se dostanete klikem na tento odkaz: Plná verze.

příběhy k článku

Klystýr

Vladimir Ožvalda

Dobrý den
Zaujal ma váš článok ohľadom klyzmy.Robím to už dlhé roky a musim povedať že je to naozaj balzam.Lekári to väčšinou zneuznávajú kvoli narušeniu mikr.flory v črevách.Ja si nekupujem žiadne probio.ale dam si čerstvu moju domacu kvasenu kapustu,kde je to,čo črevo potrebuje.Rád by som sa len spýtal,čo je vhodné dat do vody.Ja si robím aj tri očistne a potom robim jeden liečivý.Hermanček,repík atd.Niekde píšu aj sol,alebo sodu bic.Aešte prosím vás,píše sa o pridavaní kávy do klystýru,aky je na to váš názor.
Dakujem pekne za odpoved

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Klystýr

Jiří

Dobrý den,
mám jen jednu otázku.
Je možné si někde nechat ten klystýr udělat? Třeba někde v nemocnici?
Zatím jsem žádnou podobnou službu nenašel mimo hydrocolon terapie.
Žádná nemocnice to nenabízí a řekl bych, že se tomu i některé nemocnice vyhýbají i v případě, že pacient nemá možnost si tuto proceduru udělat sám. Děkuji za odpověď.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Vzduch v plicích
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
Elektronický odvšivovací hřeben
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>

Zajímavé články