Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

KETODIETA NA TÝDEN


Proteinová dieta

Svůj název získala ketodieta dle jevu ketóza, k němuž během této diety dochází. Jedná se o přirozený stav, kdy organismus čerpá pouze z vlastních tukových zásob. K tomu ovšem dojde pouze za předpokladu, že snížíte příjem sacharidů, které by tělo zásobily takzvanou okamžitou energií, na minimum. V důsledku procesu ketózy tělo čerpá energii z ketonů, které vznikají při rozkládání tuků. Díky ketonům můžete zároveň pociťovat menší chuť k jídlu. Ke ketóze obvykle dochází již po dvou až třech dnech, kdy naše tělo začíná sahat do tukových zásob. Zajímavostí je rovněž příznivý vliv této diety na snižování hladiny cukru v těle.

Ketonová dieta je vhodná pro lidi s nadváhou či pro ty, kteří chtějí změnit svůj životní styl. Do ketodiety by se však neměli pouštět lidé s onemocněním ledvin či jater, dále diabetici a lidé s vysokou hladinou cholesterolu. Určitou míru rizika však představuje i pro osoby, které prodělaly infarkt myokardu.

Zdroj: Ketodieta

Příběh

V příběhu PŘÍPRAVEK CGA800 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava Elsnerová, Dolní Kounice.

Potvrzuju vysoký účinek přípravku CGA800. 1. týden se sice váha nehnula, za to potom jsem začala hubnout poměrně rychle - každý týden cca. 3 kg.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Přípravek CGA800

Vhodné potraviny

Je obecně povolené libové maso, ryby, vejce, panenské oleje, mléčné výrobky, ořechy a semínka, a některé druhy ovoce, jako je například avokádo či citron. Zapomenout byste však měli na výrobky obsahující velké množství tuků, sacharidové produkty, přílohy k jídlům, obiloviny, uzeniny, sladkosti, slazené nápoje, kávu a alkohol.

Ketodieta se často drží 5 dní, během nichž je nutné jíst velké množství bílkovin. Vše je dobré rozložit do několika denních porcí, kterých by mělo být minimálně 5. Stejně tak je třeba dbát na správný postup přípravy, kdy nesmíme zapomínat na nutnost dušení, přípravy bez tuku nebo vaření. Bílkoviny ve stravě bychom měli doplňovat i dostatečným množstvím zeleniny. Pozor také na případná negativa diety, která mohou souviset s tím, že strava je jednotvárnější, což může vést třeba i k tomu, že našemu tělu chybí celá řada nesmírně důležitých látek, které budeme potřebovat. Proto je třeba dodávat je do těla z externích zdrojů – ať už jsou jakékoliv.

Zdroj: Ketodieta

Poradna

V naší poradně s názvem TMAVA STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Jedounkova.

Dobry den
mám již týden tmavě černou stolici,nevím čím to muž bít stravu mám pestrou jako obvykle.Přes týden beru Maltofer tablety jako doplněk železa ,napadá mě jestli to muže byt příčinou,moc děkují Jana

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Může to být tím. Přestaňte užívat všechny doplňky stravy a pokud nemáte jiné problémy nebo bolesti, tak počkejte až se to srovná. Pak pomalu zase začněte s užíváním doplňkové léčby.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Tmava stolice

Jídelníček

Nemusíte počítat množství jídla, které sníte. Důležité však je, abyste toho snědli tolik, že se budete cítit nasyceni. Jediné, co byste si měli hlídat, je, abyste preferovali tuky před bílkovinami. Sacharidům se úplně vyhýbejte.

K snídani si dopřejte například výživnou omeletu se šunkou a sýrem či míchaná vajíčka se slaninou a k tomu čerstvou zeleninu.

Ke svačině vám jistě přijde vhod avokádová pomazánka ochucená čerstvým pepřem, solí a pár kapkami citronu.

Oběd se skládá ze salátů a pořádného kusu masa. Salátu s kuřecím masem či steaku z hovězí svíčkové s polníčkovo-rajčatovým salátem snad nikdo neodolá.

K odpolední svačině si můžete dopřát sýrový talíř doplněný čerstvou zeleninou. Pokud však nemáte čas, můžete zvolit rychlovku v podobě proteinového nápoje.

Na závěr dne si dopřejte zdravou tečku v podobě ryby. Lososa na másle zvládne určitě každý. Jako přílohu zvolte například brokolici, květák či mrkev – vše vařené v páře a zakápnuté extra panenským olejem.

Aby vaše jídlo nebylo mdlé, nebojte se jej řádně ochutit. Sůl, pepř, lžička octa či balzamika, čerstvé i sušené bylinky – vše je dovoleno.

Zdroj: Ketodieta

Příběh

V příběhu ČISTÍCÍ DIETA NA 7 DNÍ-JÍDELNÍČEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dasa.

Prosím o rozpis na týden. Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana Palatkova.

Dobrý den mám problem ze žaludkem a strevama . Lékař me doporučil šetřící dietu . Děkuji moc za odpověď

Zdroj: Příběh Čistící dieta na 7 dní-jídelníček

Váha

Váha miminka se v tomto období pohybuje zhruba okolo dvou kilogramů.

Zdroj: 33. týden těhotenství

Příběh

V příběhu VŘED NA ZADKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radka.

Mam ti uz 3 tyden,
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Vřed na zadku

Příznaky týden po oplodnění

I 5. den po oplodnění stejně jako celý 1. týden po oplodnění se stále jedná o ranné těhotenství, které se nemusí vůbec nijak projevovat. Absolutní většina žen v tu dobu ještě ani netuší, že je těhotná. Pokud v tuto dobu očekává menstruaci, může se domnívat, že došlo k jejímu zpoždění, ale nepřikládá tomu význam. Právě vynechání menstruace bývá prvním příznakem těhotenství, postupně se mohou (ale nemusí, je to velmi individuální) objevit i další, jako zvýšená teplota, bolesti prsou, pocit napětí, zvýšená únava a spavost, změna chuti, pocity nevolnosti, změny nálad, časté močení a další.

Zdroj: První známky těhotenství po oplodnění

Příběh

V příběhu CO NEJÍST PŘI UŽÍVÁNÍ WARFARINU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivan Barta.

Prosim o jídelníček na 1 týden děkuji

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Co nejíst při užívání Warfarinu

Vývoj orgánů

  • vývoj oběhové soustavy
  • vývoj trávicího systému
  • vývoj endokrinního systému
  • vývoj kožního systému
  • vývoj lymfatického systému
  • vývoj pohybového aparátu
  • vývoj nervové soustavy
  • vývoj močového a reprodukčního systému
  • vývoj dýchacího systému

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Poradna

V naší poradně s názvem KVASINKY V KRKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Aleš Bedřich.

Už delší dobu mě nepříjemně pálí v krku hned za mandlema a smeřuje to postupně směrem do hrtanu a k tomu mám bílý jazyk,ale nachlazený nejsem,co mi můžete na to poradit.děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Kvasinky způsobují bílý jazyk. Kvasinky se dají dobře léčit. Nejdříve je potřeba zjistit o jaký druh přesně jde. To se prokáže pomocí laboratorního vyšetření stěru z krku. Zastavte se v ordinaci ORL a nechte si tam tento stěr udělat. Za týden budete vědět o co jde a za další týden budete vyléčen.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Kvasinky v krku

Špinění týden po menstruaci

Špinění po skončení menstruace může být zcela fyziologické - spousta žen místo krvácení pouze špiní, často pak při užívání hormonální antikoncepce, kdy se krvácení stává obecně slabším. Pokud ale žena menstruuje normální intenzitou a následující měsíc po menzes pouze špiní, pak je nutné ověřit, zda se nejedná o těhotenství.

Zdroj: Co značí špinění

Příběh

V příběhu HUBNUTI PRO CHLAPI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Honza bulava, mosty u jablunkva.

ja jsem tyto tablety jedl taky a mi taky pomohly. prvni tyden sice nic ale pak kazdy tyden -2 kila. bral jsem je 2 mesice a zhubnul asi 15 kil a fakt taky je ze jsem pln energie

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Hubnuti pro chlapi

Poloha plodu

Poloha plodu je dána vztahem dlouhé osy plodu k dlouhé ose dělohy. Nejčastější je poloha podélná (99,5 %). Přitom bývá nad pánevním vchodem hlavička (pak se jedná o polohu podélnou hlavičkou (asi v 96 %), nebo pánevní konec plodu (asi 4 %) – poloha podélná pánevním koncem. Výjimečně se stává, že miminko leží v děloze napříč nebo šikmo (poloha příčná nebo šikmá).

Zdroj: 33. týden těhotenství

Příběh

V příběhu KDE SEŽENU SEMENA AČOKČI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gereg josef.

Prosím kdo poradí,kde seženu semínka ačokči.
Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Pavlína.


Warning: Undefined variable $url in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 782

Tento týden jsem si je objednávala na http://www.permaseminka.cz

Zdroj: Příběh Kde seženu semena ačokči

Fotografie vývoje plodu

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Příběh

V příběhu JÍDELNÍČEK NA TÝDEN PŘI DNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie cekalova.

Prosím zohlednit užívání warfarinu, děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Irena Hofmanová.

Kdo má zkušenosti s dnou poradte recepty co stále vařit. Syn má dnu, už nemám žádný nápad. Diky Iris

Zdroj: Příběh Jídelníček na týden při dně

Vývoj plodu

Jako prenatální vývoj označujeme proces, ve kterém se vyvíjí lidské embryo či plod v průběhu těhotenství. Dalo by se říci, že se jedná o období od oplodnění až po narození. Často se používají termíny jako vývoj plodu, fetální vývoj nebo embryologie. Jakmile u plodu skončí embryogeneze, a to v 10. týdnu těhotenství, dochází k tvorbě všech důležitých orgánů. Proto se následující období nazývá fetální.

  • 4. týden: Hlava a nohy embrya rostou, vyvíjejí se oči a uši. V budoucím hrudníku bije srdce a vytvářejí se plíce.
  • 8. týden: Nenarozené dítě přestává být embryem a stává se plodem. Plod už má všechny orgány. Vytváří se čelist včetně zárodků zubů v dásních. V mozku probíhá elektrická aktivita. Plod měří asi 2 cm a jeho srdce tepe asi 140–150krát za minutu.
  • 13. týden: Tlukot srdce je slyšet stetoskopem. Vytvořily se prsty s měkkými nehty. Na prstech jsou zřejmé otisky prstů. Plod reaguje na dotyk. Vyvíjejí se pohlavní orgány, ale určení pohlaví je stále obtížné. Plod se hýbe, svírá pěst a pohybuje hlavou. Na konci třetího měsíce (prvního trimestru) je plod asi 10 cm dlouhý a váží asi 150 g.
  • 17. týden: Plod slyší matčin hlas, tlukot srdce a další okolní zvuky. Plodová voda je dvakrát až třikrát denně obměněna. Matka přibývá na váze asi čtvrt kilogramu za týden. Plod měří okolo 16 cm a váží asi 250 g.
  • 21. týden: Matce se dále zvětšují prsa, zpravidla pociťuje první pohyby dítěte. Plod je asi 19 cm dlouhý a váží 350 g. Začínají mu růst vlasy a oční řasy. Na ultrazvukovém vyšetření jsou vidět pohyby a bývá možno rozpoznat pohlaví.
  • 25. týden: Plod je aktivní a otáčí se. „Saje“ si palec (ve skutečnosti však dosud nemá vyvinutý sací reflex). Má reálnou šanci (asi 70%) na přežití v případě předčasného porodu. Měří přes 30 cm a váží asi 900 g.
  • 29. týden: Plod rychle roste a přibývá na váze. Kope, může škytat a plakat. Chutí rozlišuje mezi sladkým a kyselým. Pracuje všech pět smyslů. Měří téměř 40 cm a váží asi 1,8 kg.
  • 34. týden: Plodu rychle narostl mozek. V případě předčasného porodu má dítě velmi dobrou šanci na přežití. Měří asi 42 cm a váží 2,3 kg.
  • 38. týden: Je krátce před porodem. Dítě měří od 48 do 54 cm a váží od 2,8 do 4 kg. Průměr jeho hlavy je 9,5–10,5 cm.

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Zrození života

Plod (fétus) je vyvíjející se jedinec (nenarozený plod), kterému byl dán život početím. Je to nenarozený jedinec v takzvaném fetálním vývojovém období, tedy období od embrya po narození. Fetální období začíná u plodu v 9. týdnu těhotenství a končí jeho narozením. Během tohoto období dochází u plodu k vývoji orgánových systémů, růstu a tvorbě orgánů. Po porodu je lidský jedinec již označován jako novorozenec.

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Fetální období

Veškerý vývoj začíná již v zárodku, ale postupem času dochází k dalšímu růstu a rozvoji. K největšímu vývoji dochází právě ve fetálním období, protože se v tuto dobu vyvíjejí nejvíce orgány. Díky vytvořeným orgánům plod již netrpí tolik na vlivy životního období a nedochází k častému poškození, jako tomu bylo u embrya. Naopak toxické látky mohou způsobit fyziologické abnormality nebo menší vrozené vady.

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Vývojové problémy

Vrozené vady jsou vady získané před narozením. Vyvíjející se zárodek je velmi citlivý na anomálie v růstu a vývoji metabolismu, čímž dochází ke zvýšenému riziku vrozených vad. Jedním z důležitých faktorů je zdravý životní styl. Dalo by se říci, že dieta je důležitá v raných fázích vývoje. Velmi vhodné je konzumovat potraviny s kyselinou listovou, protože právě tato kyselina zabraňuje vzniku rozštěpu a dalších vrozených vad. Během těhotenství by se matky měly vyvarovat konzumace alkoholu, protože právě on zvyšuje rizika rozvoje alkoholových syndromů, což má za následek mentální retardaci. Kouření pak způsobuje snížení porodní hmotnosti.

Zdroj: Vývoj plodu týden po týdnu

Autoři obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Jitka Konášová

příběhy k tématu

Šalvějový čaj příprava

Romana

Dobrý den, prosím vás, jak dlouha musí být pauza u pití šalvějového čaje? Týden pít a týden pauza?? Děkuji za odpověď.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Přípravek CGA800

Jaroslava Elsnerová, Dolní Kounice

Potvrzuju vysoký účinek přípravku CGA800. 1. týden se sice váha nehnula, za to potom jsem začala hubnout poměrně rychle - každý týden cca. 3 kg.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Tmava stolice

Jana Jedounkova

Dobry den
mám již týden tmavě černou stolici,nevím čím to muž bít stravu mám pestrou jako obvykle.Přes týden beru Maltofer tablety jako doplněk železa ,napadá mě jestli to muže byt příčinou,moc děkují Jana

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Čistící dieta na 7 dní-jídelníček

dasa

Prosím o rozpis na týden. Dekuji

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Vřed na zadku

Radka

Mam ti uz 3 tyden,

Přiložený obrázek | Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Co nejíst při užívání Warfarinu

Ivan Barta

Prosim o jídelníček na 1 týden děkuji

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Kvasinky v krku

Cempírek

Kvasinky způsobují bílý jazyk. Kvasinky se dají dobře léčit. Nejdříve je potřeba zjistit o jaký druh přesně jde. To se prokáže pomocí laboratorního vyšetření stěru z krku. Zastavte se v ordinaci ORL a nechte si tam tento stěr udělat. Za týden budete vědět o co jde a za další týden budete vyléčen.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Hubnuti pro chlapi

honza bulava, mosty u jablunkva

ja jsem tyto tablety jedl taky a mi taky pomohly. prvni tyden sice nic ale pak kazdy tyden -2 kila. bral jsem je 2 mesice a zhubnul asi 15 kil a fakt taky je ze jsem pln energie

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Warning: Undefined variable $url in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 782

Kde seženu semena ačokči

Pavlína

Tento týden jsem si je objednávala na http://www.permaseminka.cz

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Jídelníček na týden při dně

marie cekalova

Prosím zohlednit užívání warfarinu, děkuji.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Zalehlé ucho slaé slyšení

Jindra

zdravím už přes týden mi neustále píská v uchu a hůře na něj slyším u lékaře jsem byl a nic nenašel vše v pořádku ,přesto mi v uchu píská dál co s tím děkuji

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Přechod a délka menstruace

Marie Čermáková

Je mi 50 let.Příznaky přechodu se u mě projevují.Nyní menstruace trvá již
třetí týden.Předtím zkracující cvklus.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Beta bojovnice nemoci

Miloslav

Dobrý den,naše červená beta bojovnice je asi týden apatická a všiml jsem si,že se jí drolí kosky ploutviček....

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Dotaz

Roman

To už právě dělám 3 týden...:(

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Beta hemolytický streptokok v krku

Lucie

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. 5 měsíců jsem brala ATB na streptokoka, kterého jsem měla pořád ve výtěru. Měla jsem výtěr před 14dny, kdy výtěr ukazoval Betastreptokoka na 3 křížky. O týden později ve výtěru nebylo vůbec nic, žádný náznak a tento týden opět ve výtěru byl. Neberu již víc jak měsíc žádná ATB, je to divné. Jednou je a potom není a pak zase je? Že by na týden zmizel a zase se objevil? Nebo byl špatně udělaný výtěr? Je možné, aby se po 5 měsících kdy jsem ho měla pořád ve výtěru a brala ATB najednou ztratil, teď když ATB neberu? A proč se zase po týdnu objevil? Děkuji za odpověď.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.