Sanogel – cena
Zde je uveden seznam cen přípravku Sanogel.
Sanogel a Enterosgel pracují na identickém principu. Sanogel je chemická sloučenina – křemičitý sorbent (pro přirovnání – jedním z přírodních sorbentů je například živočišné uhlí), který má houbovitou strukturu, díky níž na sebe dokáže navázat pouze určité látky v těle (těžké kovy, plyny a podobně). Používá se pro detoxikaci organismu a je často srovnáván se zeleným jílem. U Sanogelu se uvádí celá řada léčivých účinků, které jsou ale pouze následkem odlehčení těla po detoxikaci. Sanogel se nevstřebává do krve, proto jsou jeho účinky omezeny pouze na trávicí trakt. To samé platí i o Enterosgelu.
Detoxikační účinky v těle nejsou měřitelné, proto nelze určit, který z výrobků může mít lepší dopad. Zelený jíl je přírodní, levnější a čistí střevo i mechanicky při přirozené peristaltice. Sanogel může mít unikátní vlastnosti díky své struktuře. Zajímavou myšlenkou je zkombinovat tyto dva výrobky dohromady, mohly by se navzájem velmi dobře podporovat.
Sanogel je prostředek, který nám pomáhá odstranit z těla jedy neboli toxiny, je to tedy přípravek určený k detoxikaci organismu. Žijeme v době znečištěného životního prostředí, chemicky upravovaných potravin, v době permanentního stresu. To vše je příčinou hromadění toxinů v našem organismu, které ho oslabují a vyvolávají řadu nemocí, jako například trávicí potíže, poruchy vyprazdňování, nespavost, únava, vyčerpanost, deprese, porušená imunita, celulitida, rakovina, různá kožní onemocnění, bolesti hlavy, revma a tak dále.
Sanogel má schopnost absorbovat toxické látky, odpadní produkty metabolismu a radionuklidy z tlustého střeva a krve.
Sanogel se skládá z hydrogelu kyseliny metylkřemičité.
Přírodní medicína – alternativní medicína nebo také celostní léčba jsou tytéž názvy pro postup, kdy je hledána a léčena příčina nemoci a ne její vnější následek (jako je například ekzém). Atopický ekzém je zde chápán jako stav, kdy jsou vylučovány škodlivé látky z vnitřního prostředí těla do kůže. Za nejčastější příčinu jsou označovány vylučovací orgány, jako jsou střeva, ledviny a játra, které jsou oslabené a nedělají vše tak, jak by měly. Základním principem léčby je proto očista a posílení oslabených orgánů, aby byly škodliviny vylučovány jimi a ne kůží. Mezi alternativní léčbu patří očista střev (zelený jíl, klystýr, půst, sanogel), změna stravy (vitamíny a minerály, mléčné výrobky, alergeny ve stravě, zvažte alternativní styl stravování), podpůrné prostředky při léčbě atopického ekzému (očista ledvin, jater, ovocné a zeleninové šťávy, zelený ječmen a chlorela) či úprava prostředí pro atopiky (přírodní materiály a odstranění alergenů). Tato léčba samozřejmě netrvá měsíc. Čím déle se atopický ekzém u pacienta vyskytuje, tím déle bude trvat. Je to velmi individuální – u někoho to trvá tři měsíce, u jiného půl roku nebo rok.
Zdroj: Atopický ekzém
Nejspíš to bude kontaktní alergická dermatitida. Můžete to léčit volně prodejnou mastí Hydrokortison Léčiva, což je protizánětlivá látka ze skupiny kortikosteroidních hormonů. Pokud to do týdne neustoupí, v léčbě nepokračujte a jděte do ordinace kožního lékaře.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Můj syn má už 14 dní tuto vyrážku po celem těle. Nesvědí ho .
Přiložený obrázek | Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Zdravotní pojišťovny obvykle přispívají na naslouchadlo ve výši ceny základní verze. Pokud pacient chce naslouchadlo lepší, například voděodolné nebo s komunikací s mobilem, musí si zbytek ceny doplatit. Příspěvek od pojišťovny je podmíněn předložením tak zvaného Poukazu na foniatrickou pomůcku, který může vystavit pouze lékař specialista v oboru ORL nebo foniatrie. Lékař nabídne různá řešení sluchadla i cenové relace. Někteří lékaři mají různá sluchadla k vyzkoušení, což výrazně zlepší výsledky výběru nejlepšího naslouchadla.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Vše záleží na lékaři, který vyhotoví Poukaz na foniatrickou pomůcku, ve které uvede kód navrhované foniatrické pomůcky, která bude nejlépe vyhovovat pacientovi. Zdravotní pojišťovna pak přispěje částkou ve výši nejlevnějšího sluchadla a zbytek doplácí pacient. V případě, že lékař vyhotoví poukaz na dvě naslouchadla, pojišťovna by měla přispět stejnou částkou i na to druhé. Každá ze zdravotních pojišťoven má různé strategie plateb a proto bude vhodné vznést informační požadavek na zdravotní pojišťovnu, jak bude postupovat v tomto konkrétním případě.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Děkuji za odpověď. Mně ale nejde o uhrazení ceny obou nejlevnějších sluchadel, ale o uhrazení příspěvku i na to druhé sluchadlo. Jak je uvedeno VZP : U dospělých pacientů od 19 let je stanovena úhrada na 6 817,44 Kč za jedno sluchadlo, v případě splnění příslušných indikačních kritérií i na sluchadlo na druhé ucho. Tedy pro splnění terapeutického účelu jsou pro mne zapotřebí dvě sluchadla, ale ne ty nejlevnější. Mohu tedy obdržet příspěvek i na to druhé sluchadlo? Jedno stojí cca 20 tis Kč. Samozřejmě ten rozdíl bych si doplatil. Děkuji za odpověď.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Ona indikační kritéria spočívají v tom, že sluchadlo nemůže předepsat praktický lékař, ale jen specialista – smluvní lékař odbornosti foniatrie nebo smluvní lékař odbornosti otorinolaryngologie.
Sluchadla, příslušenství a ostatní foniatrické pomůcky se předepisují na speciální Poukaz na foniatrickou pomůcku. Lékař zde musí přesně uvést kód příslušné indikační skupiny s maximální úhradou pojišťovny a konkrétní kód navrhované foniatrické pomůcky. Pokud lékař uzná, že pro splnění terapeutického účelu jsou zapotřebí dvě sluchadla, vypíše poukaz na dvě a pojišťovna uhradí cenu dvou nejlevnějších sluchadel. Při výběru lepších sluchadel (například vodě odolnost, komunikace s mobilním telefonem) pacient doplácí rozdíl.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět